Wykładziny płytkowe nawierzchni zewnętrznych.

Kamień naturalny oferuje wiele możliwości zastosowań, a jedną z nich jest tworzenie nawierzchni przeznaczonych dla ruchu pieszych oraz pojazdów. Płyty z kamienia naturalnego można stosować dosłownie wszędzie, począwszy od ścieżek w ogrodzie, a kończąc na bardzo dużych obszarowo placach (np. w centrum miasta). Odpowiedni dobór grubości płyty oraz jej rozmiaru pozwoli na stworzenie bardzo trwałej nawierzchni w stosunkowo krótkim czasie. Dodatkowo, dzięki szerokiej gamie dostępnych wykończeń powierzchni płyty chodnikowej, można za ich pomocą tworzyć wyjątkowe wizualnie kompozycje, które byłyby nieosiągalne przy zastosowaniu innego rodzaju materiału.

Płyty formatowane

Płyty drogowe produkowane są najczęściej zgodnie z indywidualnym projektem dostarczanym przez Klienta. Standardowa grubość płyty chodnikowej wynosi 5 cm, ale w przypadku bardzo dużego natężenia ruchu często wybierane są płyty grube na 8 i 10 cm. W przypadku płyt stosowanych do tworzenia ścieżek w ogrodach wystarczające są płyty o grubości 3, a nawet 2 centymetrów. Formatowane płyty chodnikowe dostępne są w trzech formatach: kwadratowym, prostokątnym o stałej szerokości i długości oraz prostokątnym o stałej szerokości ale różnych długościach.

Płyty nieregularne

Płyty nieregularne przeznaczone do wykładania nawierzchni chodników posiadają grubość oscylującą w granicach 5 cm, a wielkość pojedynczej płytki mieści się w przedziale od 40 do 80 cm. Płyty te stosowane są głownie do budowy nawierzchni ogrodowych lub miejscach gdzie ważnym czynnikiem jest podkreślenie naturalnego charakteru całej przestrzeni.