Kostka cięta, surowo łupana oraz cięto-łupana

Kostka brukowa wykonana z granitu jest produktem wyjątkowo odpornym na zużycie, dzięki czemu jej walory estetyczne i kreatywność projektanta może być podziwiana przez wiele kolejnych pokoleń użytkowników. Odpowiednio wykonane nawierzchnie z granitu bez problemu znoszą duże natężenie ruchu - niezależnie od jego rodzaju. Kostka granitowa to również bogactwo kolorów, pozwalających tworzyć różnego rodzaju kompozycje i wzory. Warto również zaznaczyć, że produkt ten wcale nie musi być droższy od swoich betonowych odpowiedników, a zdecydowanie przewyższa je parametrami użytkowymi. Reasumując, jeżeli zależy Ci na stworzeniu w pełni naturalnej i bardzo wytrzymałej nawierzchni rozważ wykorzystanie kostki z granitu.

Surowo łupana

Powstaje w procesie mechanicznego łupania brył granitowych na odpowiednie wymiary. Posiada ostre krawędzie oraz nieregularne powierzchnie ścian (łupane).

Cięta

Powstaje w procesie cięcia slabów granitowych na odpowiedni wymiar. Posiada wszystkie krawędzie gładkie, a tolerancja wymiaru poszczególnych kostek wynosi +/- 1mm. Górna powierzchnia kostki jest fakturowana zgodnie z oczekiwaniami Klienta.

Cięto-łupana

Wytwarzana z materiałów pozostałych w procesach produkcyjnych innych wyrobów. Przynajmniej jedna ściana kostki jest gładka (cięta), a pozostałe nieregularne (łupane).