Krawężniki i oporniki granitowe

Głównym zadaniem krawężników oraz oporników jest przeciwdziałanie siłom powodującym rozpad nawierzchni drogi, chodnika lub ścieżki. Przeznaczenie tych produktów sprawia, że kluczowym czynnikiem branym pod uwagę przy projektowaniu nawierzchni powinna być wytrzymałość materiału z którego zostały wykonane jej obrzeża. Jeżeli więc szukasz wyjątkowo wytrzymałego materiału, który bez problemu poradzi sobie z intensywną eksploatacją, to bez wahania sięgnij po wyrobu granitowe. Zarówno krawężniki, jak też oporniki granitowe posiadają pełną odporność na warunku atmosferyczne, doskonale wytrzymują ciężar codziennego użytkowania nawet przy największym natężeniu, a także wyglądają pięknie i prestiżowo.

Krawężniki

Krawężnik posiada wszystkie ściany cięte oraz fazę nacinaną zgodnie z typem obrzeża. Widoczne powierzchnie mogą zostać poddane dodatkowej obróbce celem zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników.

Oporniki cięte

Opornik granitowy jest obrzeżem nie posiadającym faz (lub na życzenie delikatną fazę techniczną). Podobnie jak w wersji ze skosem powierzchnie widoczne mogą być poddane dodatkowej obróbce..

Oporniki łupane

Obrzeże łupane nie posiada faz, a jego wszystkie powierzchnie są nieregularne (surowo łupane) i nie wymagają dodatkowej obróbki. Produkt ten doskonale nadaje się do wykończenia nawierzchni na terenach zielonych.